Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

VOLKSWAGEN KAPLUMBAĞA OTOMOBİL DERNEĞİ

VİZYONUMUZ

Kaliteli ve erdemli yaşam düşüncesini paylaşan tüm vosvos severler ile bir arada, Atamızın ilke ve devrimleri doğrultusunda yürüyerek, doğasever, yardımsever, kardeşlik sever, barış sever vosvoscular ile birlik ve beraberlik içinde olmak.

MİSYONUMUZ
Volkswagen kullanıcıları ve sevenleri arasında etkin sosyal iletişimlerin kurulmasına, çeşitli etkinlikler ile otomobil tarihinde fark yaratan vosvoslarımızın tanıtımına ve yaşatılmasına katkıda bulunmayı hedeflemek, kaliteli yaşam, paylaşım ve doğa ağırlıklı aktiviteler ile Yurt içi ve Yurt dışı organizasyonlar yapmaktır.

VOLKSWAGEN KAPLUMBAĞA OTOMOBİL DERNEĞİ (VKOD) :
Volkswagen Kaplumbağa Otomobil Derneği 2001 yılında, Yasal çerçevede “Dernek” olarak, vosvos sever hareketinin öncüleri tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden, günümüze kadar sürekli büyüyerek gelişmektedir.

Yeni üyelerin katılımıyla hızla büyüyerek gelişen Volkswagen Kaplumbağa Otomobil Derneği’nin merkezi İstanbul’da olmasına rağmen, ünvanında “İstanbul” kelimesine yer verilmemiş olması ile, Ülkemizin her yöresinden ve Ülkemiz dışından da tüm vosvos sever kitlesine hitap edinilmesi amaçlanmıştır.

Bizler; iyiliği, sevgiyi, paylaşımı ve hoşgörüyü yüreğinde taşıdığına inanan, doğayı ve çevreyi özümseyerek kucaklayan ve koruyan, üyeleri arasında dostluk ve dayanışmayı sağlayan, vosvos nostaljisi ile bütünleşerek, birlik ve beraberlik içinde sosyal ve kültürel aktivitelerini sürdüren bir topluluğuz.

Bilindiği üzere “Vosvos” bir otomobilden ziyade, bir felsefe, bir efsane., bir kültür. bir tutku., bir sevgi ve sonuç olarak da bir yaşam biçimidir. İşte bizler bu yaşam biçimini seçen ve doyasıya da yaşamak isteyen geniş bir aile topluluğuyuz.

Geleneksel hale gelmiş olan etkinliklerimizin başında,
– Cumhuriyet Konvoyu,
– 23 Nisan Çocuk Şenliği,
– En Cici Vosvos-Bus Şenliği,
– Caretta, Caretta gezisi,
– VKOD – Assos Vosvos Kampı,
– Dernek Lokalinde Üyelerimizin Doğum Günü Kutlamaları,
– Her hafta sonu Dernek Lokalinde Tanış – Kaynaş, sohbet ve eğlenceleri,

Gelmekte olup, yıllık etkinlik programımız Derneğimizin www.vkod.org.tr sitesinde yayımlanmaktadır.

Derneğimizin web sitesinde; forum, vosvos radyo, etkinlik resimleri, teknik bilgiler, vosvos ustaları, çeşitli anı ve yorumlar, vosvos resimleri, seri ilanlar, multimedya , etkinlik haberleri, v.b. bölümler, tüm vosvosseverlere sunulmaktadadır. Web sitemize tüm vosvosseverler üye olabilir, vosvos resimlerini gönderebilir, görüş ve düşüncelerini paylaşabilirler.

DERNEK LOKALİMİZ:
Tüm vosvos severleri Dernek Lokalimize bekliyoruz.

Tüm vosvosseverlere, kazasız ve belasız sürüşler dileriz.

VOLKSWAGEN KAPLUMBAĞA OTOMOBİL DERNEĞİ